Bizi Arayın

CE Belgesi Teknik Dosya Hazırlama

Ürünlerine ce belgesi almak isteyen kuruluşlar yönetmelikler uyarınca doğru direktfilerde etkin bir teknik dosya hazırlayarak onaylanmış belgelendirme kuruluşuna başvuru yapmalıdır. Ce teknik dosya hazırlama danışmanlığı hizmetleri, ürünler için yönetmeliğin belirlenmesi süreciyle başlar en önemli aşamadır.

Doğru direktifler  ve standartlar doğru belirlenme sürecinden sonra ürün standartları belirlenerek standart içerikleri incelemesi yapıldıktan sonra ürünün risk grubu, ürünün katagorisi ve sınıfları, kullanım alanları, çalışma prensiplerine göre  her teknik dosya kendine özgü hazırlık ve süreci gerektirir.

- üreticiye ait genel bilgiler
- ürün tasarımına ait bilgiler ( ürün teknik çizimleri, ürünü oluşturan parça ve kompenantların  listesi)
- ürün risk analizi
- ürün çalışma prensibine göre gerçekleştirilecek testler
- talimatlar, formlar
- güvenlik ikaz etiketlerinin ve uyarıların doğru seçilmesi ve ürünlerde doğru şekilde kullanılması
- ürün kullanma ve bakım klavuzu
- ce etiketinin oluşturulması
- at uygunluk beynanı/performans beyanının hazırlanması (ce  belgesi alınacak her ürün için hazırlnan at uygunluk beyanı üreticinin ce gereksinimlerine uyduğunu ispatlamak amacıyla direktif durumuna göre kendi beyanı, bazı durumlarda kendi beyanı ile birlikte onaylanmış kurulus aracılığı ile yapılır).

Tüm bu süreçler ab mevzuata uygun hazırlıklar danışmanlık sürecinin bir parçasısdır. Eurocons ailesi olarak bu süreçte en etkin şekilde firmalarımızın yanında olmayı kendimize vazife biliriz.

İletişim Bilgileri

Telefon:

0232 441 22 02

E-Mail:

info@eurocons.com.tr

Ofis Adresi:

Mansuroğlu Mah. 1593/1 Sokak No:6 Lider Centrio C Blok D:6 Bayraklı, İzmir