iso 9001, iso 9001 belgesi, iso 22000, tse hizmet yeterlilik belgesi, iso 9000 kalite belgesi, iso danışmanlık eğitim ve kalibrasyon izmir, iso9000 izmir, ıso 9001,izmir iso 14001, iso14001 izmir
iso 9001 izmir
Eurocons Eğitim ve Danışmanlık Anasayfa

BAŞVURU REFERANSLAR

Kurumsal
Hizmetler
Bilgi Bankası
Eğitimler
İletişim
 
Bilgi Bankası - izmir danışmanlık ve eğitim hizmetleri
 
CE MARKING VE EUROCONS
CE Fransızca bir kısaltma olup "Avrupa Uygunluğu" anlamına gelmektedir. Şu anda CE Markalama(Marking) Avrupa ' da satılan ürünlerde bir gerekliliktir. CE Markalama' nın en büyük faydası firmaların ürünlerinin Avrupa Pazarlarında dolaşım hakkı kazanmasıdır. İhracat yapan firmalar Avrupa Pazarlarına satışa devam etmek istiyorlarsa CE Markalama bir gereklilik olmakta ve başarılarının devamı için önemli bir hale gelmektedir.

Avrupa Komisyonu, firmaların ürünlerini Avrupa pazarlarında kolaylıkla dolaştırabilmesi için CE Markası' nı pasaport olarak kullanmaktadır. CE Markalama Avrupa Komisyonu sağlık, güvenlik ve çevre koruma kanunlarının belirlediği ürünlerde uygulanmaktadır.

Hangi mallara uygulanıyor ?

CE Markalaması uygulamalarında, ilgili direktifin beklentilerine bağlı olarak pazara girecek mallara bağımsız laboratuvarlar ve gözetmenler tarafından yapılacak testler, sistem değerlendirmesi ve teknik dosyanın incelenmesi zorunluluk olabilir yada istenen sadece üreticinin self deklerasyonu olabilir. CE Markalaması için uygulanacak direktiflerden bazıları Makina Direktifi, Basınçlı Ekipman Direktifi, Elektromanyetik Uyumluluk, Düşük Voltaj Direktifidir.

Avrupa direktiflerinin kapsadığı bazı ürünler; basınçlı kaplar ve ekipmanlar, makinalar, taşıma makinaları, elektrik ve elektronik ekipmanlar, patlayıcı ortamda bulunan ekipmanlar, kişisel koruyucu ekipmanlarıdır.

Hangi Ülkeler ?

CE Markalama Avrupa Birliği ülkeleri ve Avrupa alan ülkeleri için yasal zorunluluktur. Bu ülkeler Avusturya, Danimarka, Belçika, Finlandiya, Fransa, Almanya, Yunanistan, İrlanda, İzlanda, İtlaya, Lüksenburg, Hollanda, Norveç, Portekiz, İspanya, İsveç, İngilteredir.

Euro Cons Hizmetleri

İlgili kuruluşlarda  direktiflerde belirtilen gerekliliklerin yerine getirilmesi için ürünlerle ilgili harmonize standartların tespiti, bu standartlara göre yapılacak olan testlerin belirlenmesi, direktif maddelerinin anlatılması, teknik dosyanın oluşturulması, ürünlere CE markasının iliştirilmesi hizmetlerini vermektedir. Euro Cons CE markalama çalışmalarını yönetecek uzman ve tecrübeli mühendis kadrosuna sahiptir.

Ayrıca direktiflerde ki değişiklikleri ve yeni yaklaşımları, akredite kuruluşların CE Markalamaya yönelik bütün prosedürlerinin ve uygulamalarının takibini yaparak güncel hizmet sunabilmekte ve yönlendirme yapabilmektedir.

 
 
 
Kısayollar: iso 9001:2008 | iso 27001 belgesi | iso 22000 | iso 9001 izmir | iso belgesi | marka tescil S.S.S | Şartlar ve Gizlilik | Site Haritası

© 2018 Bu sitenin tüm hakları EUROCONS LTD. ŞTİ.' ne aittir. Şirket, EUROCONS ® markası ile CE - TSE - TSEK - Hizmet Yeterlilik Belgesi - ISO Serisi (9001-14001-18001-22000-13485-16949) standartları konularında danışmanlık hizmetleri vermektedir.

izmir seo uzmanı