iso 9001, iso 9001 belgesi, iso 22000, tse hizmet yeterlilik belgesi, iso 9000 kalite belgesi, iso danışmanlık eğitim ve kalibrasyon izmir, iso9000 izmir, ıso 9001,izmir iso 14001, iso14001 izmir
iso 9001 izmir
Eurocons Eğitim ve Danışmanlık Anasayfa

BAŞVURU REFERANSLAR

Kurumsal
Hizmetler
Bilgi Bankası
Eğitimler
İletişim
 
Kurumsal - izmir danışmanlık ve eğitim hizmetleri
Hakkımızda
Ekibimiz

Şirket Bilgileri
Basında Biz
Kariyer Fırsatları
 
BASINDA BİZ
Danışman Gözüyle Standartlar ve Belgelendirme Kuruluşları  
   
Uluslararası standartların amacı, küresel düzeyde her sektörde yönetim şartlarına uyum ve standardizasyon ile dünyanın her bölgesinde ki üretici, tüketici, tedarikçi ve diğer ilgili tarafların aynı dili konuşabilmesinin sağlanmasıdır. Aynı dili konuşan yani aynı yönetim sistemlerini uygulayan kuruluşların uyumlu bir şekilde birlikte çalışma şansı daha fazla olacaktır. Standartları uygulayıp belge almanın,  kuruluşlar arasında bir dış iletişim yöntemi olduğunu da dikkate almak gerekir.

Uluslararası standartlar doğrultusunda ( ISO 9001, ISO 22000, ISO 14001 ) yönetim sistemlerinin kuruluşlara uygun bir şekilde tasarlanıp  uygulamaya konulması ve başarıya ulaşması şüphesiz profesyonel danışmanlık hizmeti alınması ile mümkündür. Başarılı sistem çalışmalarının nihai sonucu olan belgelendirme,  ülkemizde faaliyet gösteren, çeşitli ülkelerin ve ülkemizin akreditasyon kurumlarından akredite özel belgelendirme kuruluşları ve temsilcilikleri kanalı ile gerçekleştirilmektedir.Yemeği pişiren biz danışman kuruluşlar, yemeğin tadına bakıp onay veren belgelendirme kuruluşları ile süreç içerisinde daha iyi ilişkiler kurup daha koordineli bir şekilde çalışma ortamı yakalamış bulunmaktayız. Hizmet alan kuruluşların belgelendirme firması tercihlerini genelde danışmanlık kuruluşlarına bırakması sonucu, belgelendirme firmalarının ana müşterileri danışmanlık kuruluşları olmuştur.

Basında Eurocons - Başarının Sırrı Profesyonel Danışmanlıkta
 
Basında Eurocons - Gıda Güvenliği Gıda İhracatında Önemli Bir Yer Tutuyor
Rekabetin üst düzeyde olduğu sektörümüzde belgelendirme firmaları tarafından danışmanlık kuruluşlarına yönelik pazarlama faaliyetleri, fiyat politikaları, verilen destekler ve imtiyazlar neticesinde sektörün gidişatına yön verme konusunda danışman kişi ve kuruluşlar etkinliğini arttırmış ve arttırmaya devam etmektedir.

Sektörün şu an ki en büyük sorunu danışman veya belgelendirme kuruluşu temsilcisi adı altında sadece belge sağlamaya yönelik komisyoncuların boy göstermesidir. Bu, sektörün her kesimini ve unsurunu etkileyen aynı zamanda hakkı ile yönetim sistemlerini uygulayıp belge almış kuruluşları da yakından ilgilendiren olumsuz bir gelişmedir. Önüne geçilmemesi halinde ciddi sorunlara neden olacak, uzun vadede sektörün sonunu getirebilecek bu uygulamalara, maalesef bazı belgelendirme kuruluşlarının maddi kaygılardan dolayı ses çıkartmadığını hatta desteklediğini görmekteyiz.

Talep edenenin yani müşterinin bilinçlenmesi, gerek danışmanlık gerekse belgelendirme sürecinde ki tüm mekanizmalarda yetkin ve nitelikli insanların görev alması, ülkemiz akreditasyon kurumunun, yasa uygulayıcıların ve düzenleyicilerin görevlerini etkin yapması ile sorunların giderilmesini temenni ediyoruz.

 
Oktay SAKARYA
Genel Müdür
   
 
Kısayollar: iso 9001:2008 | iso 27001 belgesi | iso 22000 | iso 9001 izmir | iso belgesi | marka tescil S.S.S | Şartlar ve Gizlilik | Site Haritası

© 2018 Bu sitenin tüm hakları EUROCONS LTD. ŞTİ.' ne aittir. Şirket, EUROCONS ® markası ile CE - TSE - TSEK - Hizmet Yeterlilik Belgesi - ISO Serisi (9001-14001-18001-22000-13485-16949) standartları konularında danışmanlık hizmetleri vermektedir.

izmir seo uzmanı